Home » Plemeno » Výstavy

Jak na první výstavu


Jak psa přihlásit na výstavu:

Pro přijetí na výstavu musíte včas (do uzávěrky) zaslat řádně vyplěnou přihlášku, spolu s potvrzením o zaplacení vstupního poplatku a kopií průkazu původu na sekretariát pořadatele výstavy (adresa na přihlášce). Popřípadě další náležitosi, které jsou potřebné pro zařazení do výstavní třídy. Všechny informace jsou uvedeny v propozicích k dané výstavě. První uzávěrky přihlášek na výstavu jsou obvykle dva měsíce před termínem konání výstavy. Druhá uzávěrka pak přibližně šest týdnů před výstavou. Včas si vyžádejte propozice a přihlášku na výstavu u organizátorů.

Co s sebou:

Asi 14 dní před konáním výstavy obdržíte poštou vstupní list, kde je uveden znovu den konání, a který platí jako vstupenka pro jednu osobu a poukázka na výstavní katalog. S sebou musíte ještě mít průkaz původu psa a očkovací průkaz nebo PET pas (pokud to vyžadují propozice tak, potvrzení od veterinárního lékaře ne starší 3-5 dnů) a v něm řádné očkování proti psince, hepatitidě, parvoviroze a vzteklině (ne starší 1 rok a ne mladší 1 měsíc). Pevné nervy, psa, předváděcí vodítko, vše potřebné pro úpravu psa (kartáč, hřeben, ručník na očistu, ubrousky na očistu aj.) a pohodlí psa (výstavní klec nebo domeček, pelíšek nebo podužku, misku na vodu aj.), skládací židličku pro sebe atd.. Vše co potřebujete na jeden den strávený mimo domov.

Jak vše na výstavě funguje:

Po příjezdu (ráno do konce přejímky) musíte se psem projít veterinární kontrolou a pak si vyzvednout materiály. Na základě vstupního listu si vyzvednete výstavní katalog a výstavní složku ( výstavní složku buď obdržíte spolu s výstavním katalogem nebo přímo ve výstavním kruhu) V katalogu si vyhledejte číslo kruhu a dle plánu rozmístění kruhů se k němu přesuňte. Zkontrolujte si zda je skutečně Vaše plemeno na kruhu napsáno, pak už zbývá jen čekat až přijdete na řadu a předvést svého miláčka jak se patří.
Po posouzení rozhodčím všichni obdrží posudek, diplom a stužku. Dle typu třídy, výstavy a úspěchu je možné získat titul a další ocenění.

Obecně:

Než se vydáte na svoji první výstavu, tak je dobré se zajít na nějakou výstavu podívat sami bez pejska, aby jste pochotili, jak to na výstavě chodí, jaké se prezentuje v kruhu (jakým směrem se běhá, co znamená běh do trojúhelníku, od rozhodčího, do T aj.), jaký je výstavní postoj pro Vaše plemeno, úprava Vašeho plemene, vhodné oblečení aj.

Přejeme Vám i Vašim pejskům mnoho zdaru!